Szkoła Podstawowa w Wydminach najlepsza w województwie warmińsko – mazurskim

Nasza placówka zdobyła tytuł Mistrza Województwa SZS w piłce nożnej chłopców U15 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Po wielu latach starań mamy możliwość wyjazdu na mistrzostwa Polski do Głuchołaz (19-22.06.2023). Kolejny niesamowity występ w finale województwa w Jezioranach (13.06.2023), kiedy opłaciła się gra do końca.

Nasza droga eliminacyjna rozpoczęła się już w zeszłym roku (a tak naprawdę w 2015 roku) po eliminacjach w Ełku. Kolejnym przystankiem była Nidzica i na koniec rozegraliśmy doskonałe zawody, na jednym z najlepiej zorganizowanym turniejów, w Jezioranach.
W pierwszym meczu wygrywamy z naszym grupowym rywalem z półfinału w Nidzicy, czyli Zespołem Szkół Sportowych ze Szczytna (2:0) co jest doskonałym otwarciem turnieju. Mecz kolejny, staramy się kontrolować po wyjściu na prowadzenie w pierwszej połowie. Utrzymując korzystny wynik w starciu z ekipą z Reszla, tracimy bramkę w ostatnie sekundzie meczu i mamy niespodziewane 1:1 oraz niekorzystny podział punktów. Dodatkowo nasi bezpośredni rywale (SP Reszel) ograli w pierwszym spotkaniu gospodarzy i niespodziewanie wysoko ogrywają drużynę ze Szczytna. Do złota potrzebujemy 5 bramkowego zwycięstwa z zespołem z Jezioran.

Wygrywamy 7:2 i zostajemy najlepszą drużyną szkolną w województwie…

Marek Ostrowski
zdjęcia – LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy

Przewiń do góry