Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Zelkach

Świetlica wiejska w Zelkach już wkrótce będzie mogła jeszcze lepiej służyć mieszkańcom sołectwa – stanie się obiektem cieplejszym i bardziej estetycznym. Jeszcze w październiku rozpocznie się termomodernizacja budynku, polegająca na ociepleniu i wykonaniu elewacji oraz ociepleniu dachu.

 Dach budynku zostanie poddany kapitalnemu remontowi. Świetlica zyska również nowe drzwi wejściowe – stalowe i ocieplane. Wyremontowane zostaną schody wejściowe poprzez wyłożenie mrozoodpornym gresem. Przy okazji remontu zostaną również wstawione trzy nowe okna z PVC oraz zamontowane oświetlenie zewnętrzne.

W czwartek, 15 października 2020 r. została podpisana umowa ze Spółdzielnią Wielobranżową „Niegocin” w Giżycku – zwycięzcą przetargu na wykonanie prac budowlanych ogłoszonego przez Urząd Gminy Wydminy. Umowę podpisał wójt gminy Wydminy Radosław Król przy kontrasygnacie skarbnika Elżbiety Sosnowskiej z wykonawcą – reprezentowanym przez: prezesa zarządu Spółdzielni Niegocin Tadeusza Wojtkiewicza i zastępcę prezesa zarządu Arkadiusza Maculewicza.

Koszt całej inwestycji to 268 tys. zł. Urząd Gminy Wydminy pozyskał dofinansowanie na realizację prac z programu „Rybactwo i Morze” w kwocie 159 903 zł w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”.

Zgodnie z założeniami projektowymi programu „Rybactwo i Morze” po zamknięciu inwestycji i oddaniu obiektu do użytkowania w świetlicy pojawią się materiały edukacyjne szerzące wiedzę o rybach krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Wydminy – KAPITALNY REMONT DACHU I TERMOMODERNIZACJA ŚWIETLICY W ZELKACH

Przewiń do góry