Współpraca międzynarodowa.

W dniach 15-18 września br. delegacja z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Urzędu Gminy Wydminy wizytowała w ramach Dożynek 2017 w Magdeburgu (Saksonia-Anhalt, Niemcy).

Podczas delegacji, dzięki wsparciu Ministerstwa Środowiska, Rolnictwa i Energii kraju związkowego Saksonia-Anhat, w sobotę 16 września 2017 roku doszło do spotkania delegacji z Gminy Wydminy z przedstawicielami miejscowości Arendsee w Niemczech.

Delegatów przywitał Burmistrz miasta Arendsee Norman Klebe, Przewodniczący Rady Dieter Bolle, Członek Rady Jeans Reichardt, Wójt Fleetmarker Angelika Muhabbek oraz opiekun klasztoru Uwe Walter.

Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato przekazała na ręce Burmistrza Arendsee Normana Klebe deklarację wyrażającą wolę budowy przyjacielskiej współpracy w zakresie kultury, oświaty, sportu i gospodarki. Mamy nadzieję, że uda nam się podpisać umowę współpracy i tym samym zaczniemy budować  partnerstwie relacje między naszymi równie pięknymi miejscowościami, tak jak w przypadku współpracy z miejscowością  Klewań na Ukrainie. 

 

{gallery}2017/inne/17{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content