Wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy dwukrotnymi srebrnymi medalistami Turnieju z Gwiazdami o Puchar Łukasza Brozia (Legia Warszawa).

Koniec roku 2017 zakończył się dla młodych piłkarzy z Wydmin występem w turnieju zorganizowanym 27 grudnia br. w Giżycku. Zarówno w kategorii U – 8 jak i U – 9 zajęliśmy drugą pozycję, co można uznać za bardzo dobre występy.   

 

            Bezpośrednie przygotowania do turnieju, poprzedziły wcześniejsze występy na zawodach w Mrągowie, Ełku i Giżycku. Chłopcy z rocznika 2008 na turnieju Mazury Winter Cup w Mrągowie (09.12.2107) wygrali rywalizację w finale Ligi Europy.  Meczem decydującym o udziale w Lidze Mistrzów, była przegrana 0:1 z olsztyńskim Stomilem. Reprezentanci LUKS Wydminy przeważali w tym spotkaniu, jednak narazili się na kontrę, którą została wykorzystana przez napastnika z Olsztyna. Mimo dobrego występu pozostał niedosyt, który pozostanie z pewnością do kolejnego spotkania z młodymi wychowankami I – ligowego zespołu ze stolicy Warmii i Mazur. Na pocieszenie tego dnia pozostały trzy zwycięstwa w finale B oraz wyróżnienie indywidualne dla najlepszego zawodnika, którym został wychowanek LUKS Wydminy Piotr Pośrednik.

Koledzy z roczników 2009 i 2010 przed samymi świętami spotkali się w Ełku (09.12.2017) i w Giżycku (22.12.2017) na turniejach eliminacyjnych do IV edycji Turnieju z Gwiazdami. Pewna postawa i zaangażowanie pozwoliły na wygranie wszystkich spotkań i uzyskanie awansu do turnieju finałowego. Młodszy zespół, który rozgrywał swoje zawody głównego turnieju (27.12.2017) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął turniej od wysokiej przegranej z miejscową Mazurią, późniejszym tryumfatorem turnieju. Kolejne spotkania to już zdecydowanie lepsza postawa młodych sportowców, którzy tego dnia borykali się z brakiem nominalnych bramkarzy. Pewne wygrane z zespołami MUKS Gol Giżycko I i II, MKS Korsze i Hetmanem Białystok pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca. Dodatkowym powodem do dumy  jest fakt, że najlepszym strzelcem zawodów został nasz reprezentant Włodek Skowron, który popisał się aż 12 trafieniami. Drugim wyróżnionym zawodnikiem w ekipie LUKS Wydminy został Filip Dziki.

Zespół o rok starszy, swoją przygodę w turnieju również rozpoczął od spotkania z Mazurską Akademią Piłkarską. Tutaj spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Kolejna potyczka z zespołem drugiej giżyckiej akademii MUKS Gol kończy się również remisem. Jak się później okazało, było to kluczowe spotkanie w końcowej klasyfikacji ponieważ dwa pierwsze zespoły LUKS Wydminy i MUKS Gol Giżycko zakończyły turniej z jednakowym bilansem punktów. O zwycięstwie decydował więc bilans bramkowy,
w którym gospodarze okazali się minimalnie lepsi. Podobnie jak młodsi koledzy, w dalszej części turnieju, ich stasi koledzy wygrywali kolejne spotkania m.in. z pierwszym zespołem Gol Giżycko, MKS Korsze i Soccer Kętrzyn. Wyróżnienia indywidualne w turnieju przypadły w zespole z Wydmin: Kacprowi Grześkowiczowi,  Oliwierowi Perdion i Krystianowi Kuźmińskiemu, którego tato Mariusz tego dnia pełnił funkcję trenera LUKS Wydminy.

Podczas turniejów o Puchar Łukasza Brozia młodzi sportowcy z Wydmin wystąpili w składach: Filip Dziki, Wojciech Kasprowicz, Kamil Waleriański, Wiktor Ostrowski, Janek Konopko, Włodek Skowron, Piotr Pośrednik, Bartek Rolnik, Oliwier Perdion, Kacper Grzeskowicz, Krystian Kuźmiński, Dawid Waleriański, Kacper Kisiel i Olaf Naszkiewicz.

  

 Marek Ostrowski

Fot: Robert Kasprowicz

Marek Ostrowski

Justyna Kisiel

{gallery}2017/sport/pilka/15{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content