Wydminy dla Ukrainy

    Trwa Akcja pomocy. Mieszkańcy naszej gminy wykazują się wielką ofiarnością. Reagują na każdy sygnał potrzeb. Otrzymujemy pomoc rzeczową i finansową. Wśród darów rzeczowych przeważają artykuły pierwszej potrzeby: koce, pościel, żywność i artykuły higieniczne. Przekazujemy je mieszkającym w Gminie Wydminy uchodźcom z Ukrainy. Wysłaliśmy również dwa transporty darów na Ukrainę do zaprzyjaźnionych miejscowości: Klewań, Orżiw i Dereżne. Gmina Wydminy zakupiła i przekazała władzom tych miejscowości 3 agregaty prądotwórcze. Niestety bomby spadają również w pobliżu tych miast.

    Gminny Ośrodek Kultury gościł muzyków, którzy zagrali charytatywnie dla Ukrainy. Z inicjatywy Krystiana Matelaka muzyka zespołu ELOYA wystąpili: Adam Andrzyszczyk, Andrzej Garczarek, Katarzyna i Zygmunt Waraksowie, ELOYA oraz Dary Lasu. Publiczność oprócz uczestnictwa w koncercie aktywnie uczestniczyła w licytacjach. Wszystkie zebrane środki finansowe zostaną wykorzystane na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

    Na apel Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla zareagowały również władze zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Arendsee. Zorganizowały zbiórkę darów. Transport przybędzie 18 marca w piątek.

    Coraz więcej uchodźców z Ukrainy przybywa do naszej Gminy. Przyjmowani są w prywatnych domach, gościny użyczył Folwark Łękuk. Do przyjęcia osób w potrzebie przygotowaliśmy świetlicę w Gawlikach Wielkich. Trwają prace umożliwiające przyjęcie Ukraińców w budynku szkolnym w Talkach. Przybywają do nas przede wszystkim kobiety i dzieci. Mieszkańcy wykazują wiele życzliwości wobec przybyłych osób, sami proponują wsparcie, pomagają w poznaniu okolicy. Dzięki temu trauma przybyszy staje się mniej uciążliwa.

Liczymy na waszą dalszą pomoc, akcja „Wydminy dla Ukrainy” trwa!

Wpłaty „Wydminy dla Ukrainy”: 38 1600 1462 1804 5547 4000 0003

Fundacja Art Eco, Pl. Rynek 1/1, 11-510 Wydminy

D Z I Ę K U J E M Y  ????

 

{gallery}2022/inne/34_Ukraina/5{/gallery}

Przewiń do góry