Wydminy i Gawliki Wielkie gospodarzami VI Ogólnopolskich Mistrzostw KSM w piłce siatkowej kobiet 2015r.

Dnia 30 maja 2015r. na hali sportowej w Wydminach i Gawlikach Wielkich rozegrane zostały mecze fazy grupowej VI Ogólnopolskich Mistrzostw KSM w piłce siatkowej kobiet 2015r. Do Mistrzostw zgłosiły się diecezje z całej Polski: Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Częstochowa, Pelpin, Zamość-Lubaczów, Siedlce oraz Ełk reprezentowany przez UKS  „Promień” Wydminy.

Do półfinału dostały się drużyny z Wydmin I miejsce grupy A, Rzeszów II miejsce grupy A, Zamość I miejsce grupy B, Gdańsk II miejsce grupy B. Natomiast dnia 31 maja 2015r. na hal sportowej w Ełku rozegrane zostały mecze o poszczególne miejsca. Półfinały rozegrały drużyny: Wydminy – Gdańsk zespół z Wydmin awansował do finału oraz Zamość – Rzeszów. W finale zagrały diecezje Ełcka(Wydminy) i Zamojska. Po zaciętych dwóch setach o wyniku zdecydował trzeci set „tie-break”, w którym lepsze okazały się zawodniczki z diecezji Zamojskiej. Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Diecezja Zamojsko-Lubaczowska
II miejsce diecezja Ełcka
III miejsce Diecezja Rzeszowska
IV miejsce Diecezja Gdańska
Z dwudniowego mitingu siatkarskiego wybrano najwszechstronniejszą zawodniczkę, która otrzymała nagrodę MVP a została nią Kamila Pietryga z zespołu Wydmińskiego. Sukces drużyny zawdzięczamy zawodniczkom: Kamila Pietryga, Paulina Zabawska, Martyna Żygieło, Karolina Rodziewicz, Kamila Pałamasz, Katarzyna Dawidziuk, Justyna Sawoń, Karolina Waleriańska, Ewelina Waszak, Angelika Bachor, trener Jarosław Binik.

{gallery}sport/ksm_strona{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content