Wystartowały zapisy na Borecka Łękuk Trail

Jeżeli kończyć intensywny sezon biegowy to najlepiej tanecznym krokiem i wyłącznie na Mazurach! 18-go listopada w zjawiskowej Puszczy Boreckiej już po raz czwarty odbędzie się ultramaraton Borecka Łękuk Trail. Impreza z każdą edycją rośnie w siłę i ma coraz większe grono odbiorców. W tym roku organizatorzy spodziewają się udziału około 500 zawodników z kraju i zagranicy. Areną całego wydarzenia będzie po raz kolejny Folwark Łękuk. 

Miłośnicy biegania trail’owego na łonie natury w weekend 17-19 listopada będą mieli do wyboru cztery trasy; Róg 8km, Wolisko 21km, Litygajno Maraton 42km i Piłwąg Ultra 70km. Na dystansie 8 kilometrów dodatkowo wprowadzono klasyfikację właścicieli oraz pracowników obiektów noclegowych i gastronomicznych. 8km to jedyny dystans, który wystartuje z Pokazowej Zagrody Żubrów w Wolisku. Uczestnicy biegu na 21 kilometrów będą dodatkowo sklasyfikowani w kategorii małżeństw oraz służb mundurowych, natomiast bieg Piłwąg Ultra 70 km odbędzie się w randze Mistrzostwami Polski Leśników w Ultramaratonie. 

W piątek, 17-go listopada od godziny 12:00 rozegrane zostaną biegi dziecięce Borecka KIDS. Wieczorem w Restauracji Ogień i Woda odbędzie się konferencja prasowa z udziałem zaproszonych gwiazd biegów długich, połączona z wytrawnym Pasta Party, czyli przedstartową ucztą makaronową.  Swoją obecność na konferencji zapowiedzieli wybitny maratończyk Mariusz Giżyński oraz ultramaratonki Dominka Stelmach, i Paulina Krawczak, zatem zapowiada się niezwykle interesujący wieczór. To nie koniec atrakcji. Ofertą dodatkową Folwarku Łękuk jest Borecka Łękuk BAL, czyli taneczne zakończenie sezonu biegowego. W czasie edycji 2022 najwytrwalsi ultramaratończycy opuszczali parkiet o 4 nad ranem… Jak widać wytrzymałość biegowa zazwyczaj idzie w parze z tą taneczną. 

Regulamin, program, formularz zapisów oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl oraz profilu facebook https://www.facebook.com/BoreckaLekukTrail/

Przewiń do góry