XXII Warmińskie Biegi Przełajowe Droszewo. Szybkie Wydminy

Zawodnicy LUKS Dystans Wydminy bardzo dobrze rozpoczęli jesienne starty w biegach przełajowych. Złoto Julii Kordowskiej, srebro Michała Rożenki i trzecie miejsce Gimnazjum Wydminy to świetny prognostyk przez kolejnymi biegami.

W XXII Warmińskich Biegach Przełajowych wystartowało dwanaście uczennic i jeden uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Zawody odbyły się 19 września w Droszewie koło Biskupca.

Julia Kordowska nie dała szans faworyzowanym rywalkom w biegu szkół podstawowych na dystansie 700m. Mocnym atakiem na pierwszym podbiegu objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca. W kategorii klas I gimnazjum szóste miejsce zajęła Magdalena Romanowska, dzięsiąte Julia Jegor, a czternaste Karolina Włodkowska. Wśród starszych gimnazjalistek najlepiej pobiegła Zuzanna Osinka. W biegu klas II-III zajęła czwarte miejsce. Jako piąta na metę wbiegła Milena Samiła. Na ósmym miejscu bieg ukończyła Kinga Waszkielewicz.

Ostatnim wyścigiem był bieg chłopców klas II-III gimnazjum. Michał Rożenko, jedyny chłopak w wydmińskiej reprezentacji rywalizował na dystansie ok.1800m. Po pierwszej rundzie Michał zajmował dobre VI miejsce. Druga część biegu to popis możliwości utalentowanego biegacza z Wydmin. Bardzo mocny finisz dał Michałowi drugie miejsce w rywalizacji z o rok starszymi kolegami.
 
„Pierwszy start po wakacjach to zawsze wielka niewiadoma. Do Droszewa jechaliśmy bez specjalnych założeń. Julia Kordowska potwierdziła, że to może być jej rok. Bardzo dobrze pobiegli uczniowie klasy sportowej, Zuzia Osinka, Milena Samiła i Michał Rożenko. Cieszymy się, że nasi podopieczni biegają coraz pewniej i nie boją się rywalizacji z mocnymi zawodnikami z województwa.” – powiedzieli trenerzy, Beata i Bartek Osior
 
Skład LUKS Dystans Wydminy – Julia Kordowska, Magdalena Romanowska, Karolina Włodkowska, Julia Jegor, Monika Stefaniak, Zuzanna Osinka, Kinga Waszkielewicz, Ola Czobot, Milena Samiła, Patrycja Kuźmińska, Marlena Makowska, Kinga Syrnicka i Michał Rożenko.

{gallery}sport/droszewo{/gallery}

Przewiń do góry