25-lecie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Wydminach.

Dziś rano o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące obchodziło swoje 25 urodziny.

Uroczystości rozpoczęły się od „urodzinowej” inauguracji roku szkolnego 2017/2018 podczas, której przemawiała Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących z roku 1992, Pani Maria Lisowska. Pani Dyrektor wspominała okres zakładania Liceum oraz podkreślała, że było to drugie tego typu liceum w powiecie, a od pierwszych lat uczniowie szkoły zajmowali znaczące miejsca w konkursach na szczeblach powiatowych oraz wojewódzkich. Zastępca Wójta Gminy Wydminy Pani Maria Dolecka, ówczesna Przewodnicząca Rady Rodziców również wspominała czasy zakładania SLO, trud i ciężką pracę włożoną przez wiele instytucji i osób w realizację przedsięwzięcia.

Podczas apelu mieliśmy przyjemność usłyszeć występ wokalny jednej z absolwentek SLO w Wydminach Pauliny Gryczon.

Po uroczystej inauguracji roku szkolnego przedstawiciele władz Gminy Wydminy z 1992 roku, ówczesna Kadra Pedagogiczna i Rada Rodziców, Absolwenci pierwszego rocznika Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego,  przedstawiciele obecnej władzy Gminy Wydminy oraz inni zaproszeni goście udali się do nowej Auli ZSO, w której odbyła się uroczysta Rada Pedagogiczna.

Zgromadzeni goście obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą 25 lat życia liceum. Dostępne były również stare Kroniki Absolwentów.

Świętowanie 25-lecia nie obyłoby się bez zwiedzenia szkoły, która przez te lata bardzo się zmieniła. Między innymi zniknęła stara hala sportowa i stołówka, a na ich miejscu pojawiły się nowe budynki stołówki, hali sportowo-widowiskowej, orlik, plac zabaw itd. Dziedziniec szkoły został  zagospodarowany i wyłożony brukiem, a w klasach lekcyjnych pojawił się nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Po sentymentalnej wycieczce po budynku szkoły przyszedł czas na urodzinowy tort, a raczej trzy urodzinowe torty.

Życzymy, aby Samorządowe Liceum Ogólnokształcące nadal cieszyło się zainteresowaniem wśród młodzieży i przyciągało do siebie coraz więcej uczniów. 

 

{gallery}2017/szkola/08{/gallery}

Przewiń do góry