27 Bieg Powstania Warszawskiego w bazie SIAULIA

W sobotę,  29 lipca 2017 roku, Polscy żołnierze PKW ORLIK 7 przebywający w Siauliai na Litwie, uczestniczyli w 27 Biegu Powstania Warszawskiego upamiętniającym „Pamięć o powstańcach i powstaniu”. Sam bieg zorganizowany był w Warszawie, ale za zgodą organizatora żołnierze PKW mieli możliwość uczcić powstańców w swojej bazie.

Bieg odbył się na dystansie 10 km  a jego trasa  przebiegała na terenie Bazy NATO w Siauliai. W biegu uczestniczyło 31 żołnierzy i pracowników cywilnych Resortu Obrony Narodowej ze składu PKW Orlik 7.  Uczestnicy biegu reprezentowali Gminę Wydminy w strojach sportowych, które zostały zakupione przez Gminę Wydminy i uroczyście przekazane 26 kwietnia 2017 roku przez Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla na ręce kpt. mar Daniela Mazura – Dowódcy Kompanii Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej, w celu promowania Naszej Gminy na arenie międzynarodowej podczas zawodów sportowych.

Start nastąpił o godzinie dwunastej w południe. Sama trasa przebiegała po dość łatwym, płaskim terenie, co nie znaczy, że było łatwo. Mocno we znaki zawodnikom dało się świecące z pełną mocą słońce, które akurat tego dnia nie zostało zasłonięte żadną chmurką. O dobrą pogodę zadbali zapewne nasi meteorolodzy, ale jak to nieraz bywa, „trochę przedobrzyli”. Większość zawodników ukończyła bieg w głównej grupie a pozostali, mniej doświadczeni biegacze, uczciwie w pocie czoła pokonywali trasę wspomagani przez innych uczestników biegu, aż do samej mety walcząc ze swoimi słabościami. Gdy wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, dowódca PKW ORLIK 7 ppłk. Pil. Piotr Ostrouch wręczył biegaczom pamiątkowe medale i Tablo PKW.