28 luty, godz. 13.00 – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2016 roku w Wydminach o godzinie 13.00 odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Wydminy, Fundacja Dystans, Stowarzyszenie Teraz Sucholaski, i Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Gajrowskie”.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku. Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

Dystans biegu wynosi 1963 metry.
Trasa biegu:
Skwer Żołnierzy Wyklętych – ul. Źródlana – dookoła jeziora przez Most Garbaty
– ul .Źródlana – Skwer Żołnierzy Wyklętych

Uczestnictwo:
W biegu może wziąć udział każda osoba bez względu na wiek. Oświadczenie w imieniu osób niepełnoletnich podpisują rodzice/opiekunowie prawni.
Osoby, które w przeciągu 7 dni od rejestracji nie dokonają opłaty startowej mogą zostać wykreśleni z listy osób zapisanych,
Limit uczestników – 100 osób . Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na stronie:
http://tropemwilczym.pl/,

Zapisy

 

Zapraszamy!

 

Przewiń do góry