Bartłomiej Osior z Wydmin Mistrzem Polski Nauczycieli w maratonie

Maraton Dębno to najstarszy bieg w Polsce na dystansie 42,195km.  Beata i Bartek Osior z Wydmin swoje zimowe przygotowania dedykowali udziałowi właśnie w tej imprezie.  Głównym celem Beaty Pokrzywińskiej-Osior było zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce kobiet i poprawa rekordu życiowego. Bartek Osior do Dębna jechał walczyć o dobry rezultat i tytuł najszybszego maratończyka wśród nauczycieli.

 

 Świetny bieg zaliczyła Beata Pokrzywińska – Osior, która z czasem 3:17:01 była ósmą kobietą i trzecią Polką na mecie. Swój rekord życiowy poprawiła o 11 minut. Osiągnięty wynik dał jej trzecie miejsce w kategorii wiekowej K-20.

Bartek Osior  reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach i Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału w Giżycku swój udział w 42 Maratonie Dębno uznaje za połowiczny sukces. „Tytuł Mistrza Polski Nauczycieli w maratonie to bez wątpienia powód satysfakcji. Uznaję to za sukces zawodowy, związany z moją pracą w szkole. Do sukcesu sportowego zabrakło mi jakieś 12-13 minut. Spodziewałem się zdecydowanie szybszego biegu. Czas 2:49:18 nie może mnie cieszyć. W październiku ubiegłego roku maraton w Toruniu pobiegłem 5 minut szybciej. Od 30 kilometra walczyłem z dużym kryzysem energetycznym i chyba najgorsze jest to, że nie do końca znam jego przyczynę. Wnioski wyciągnięte i pracujemy dalej.” – powiedział po biegu Bartek Osior.

{gallery}sport/debno_2015{/gallery}

Przewiń do góry