Beata Pokrzywińska-Osior trzecia w XXI Półmaratonie Kurpiowskim

24 maja 2015 w Ostrołęce odbył się XXI Jubileuszowy Półmaraton Kurpiowski. Bieg na starcie zgromadził blisko 200 osób, w tym bardzo silną reprezentację biegaczy z Ukrainy.  Międzynarodowa  konkurencja nie przeszkodziła Beacie Pokrzywińskiej-Osior w zajęciu trzeciego miejsca w kategorii kobiet.

Trasa półmaratonu w Ostrołęce uchodzi za jedną z najszybszych w regionie północno-wschodniej Polski. Wielu biegaczy przyjeżdża tam z nadzieją na poprawę rekordów życiowych na dystansie 21,097 km. Z takim samym nastawieniem do Ostrołęki pojechali Beata i Bartek Osior. Warunki atmosferyczne sprzyjały szybkiemu bieganiu, o czym świadczy czas zwycięzcy. Joel Kosgei Komen z Kenii ukończył bieg z czasem 1:05:24.  Bartek Osior  zajął 12 miejsce, 5 wśród Polaków. Czas 1:14:29 jest jego nowym rekordem życiowym. „Czuję się coraz lepiej na trasie. Myślę, że te najszybsze biegi przyjdą w drugiej części sezonu”. – podsumował swój występ.

Beata Pokrzywińska-Osior dała się wyprzedzić tylko dwóm zawodniczkom z Ukrainy. Rekordu życiowego tym razem nie ustanowiła, ale trzecie miejsce wśród kobiet i czas 1:30:20 to dobry prognostyk przed kolejnymi startami.
„Połowę dystansu zmagałam się z kolką. Czas z ubiegłego roku poprawiłam o ponad trzy minuty. Jestem spokojna o swoją formę w kolejnych startach.” – powiedziała po biegu Beata Pokrzywińska-Osior.

{gallery}sport/polmaraton_kurpiowski{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content