Olecka Trzynastka szczęśliwa dla Beaty Pokrzywińskiej-Osior

Beata Pokrzywińska-Osior okazała się najszybszą kobietą w trzeciej edycji biegu Olecka Trzynastka. Biegająca trenerka z Wydmin z czasem 53:58 ustanowiła nowy rekord trasy.

„Olecka 13” to kameralny, przełajowy bieg organizowany corocznie przez stowarzyszenie Olecko Biega i Miasto Olecko. Trasa biegu wiedzie „Wiewiórczą Ścieżką” wokół jeziora Olecko Wielkie. W tym roku impreza odbyła się 16 maja, a na jej starcie stanęło 162 biegaczy.

Beata Pokrzywińska-Osior od samego początku biegła bardzo pewnie, potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Marta Żabicka z Gołdapi, trzecie Bożena Kaszkiel z Suwałk. Cały bieg po raz trzeci z rzędu wygrał Daniel Mikielski z Olsztynka.

„Olecka Trzynastka to jedna z tych imprez, w której czuć duże zaangażowanie całej biegowej społeczności. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a Wiewiórcza Ścieżka, to rzeczywiście jedna z ciekawszych tras w okolicy. Czuję, że moja forma rośnie. 24 maja na Półmaratonie Kurpiowskim w Ostrołęce chciałabym ustanowić nowy rekord życiowy na dystansie 21,097km. ” – powiedziała po biegu Beata Pokrzywińska-Osior.