Dobry występ wychowanków LUKS ZSO Wydminy w międzynarodowym turnieju Winter CUP 2019

Miniony weekend (9-10 marca br.), upłynął młodym piłkarzom z Wydmin, na współzawodnictwie w doborowym towarzystwie. W hali Lega w Olecku rywalizowało 12 zespołów z Polski, Litwy i Rosji. Pozytywna odpowiedź na zaproszenie białostockiej Jagiellonii, pozwoliła nam doskonalić umiejętności sportowe, interpersonalne oraz wzmacniać mentalnie młodych sportowców.

 

                Pierwszego dnia turnieju rywalizacja przebiegała w dwóch sześcioosobowych grupach. Nasz zespół wystąpił w części porannej i popołudniowej rozgrywek, w grupie A. Pierwszy mecz to bardzo dobry występ i wygrana 4:0 z Jagiellonią Białystok. W drugim spotkaniu udaje się nam wysoko (11:0) ograć zespół B – FA Utenis z Litwy. Kolejny mecz z zespołem z Litwy – Klaipeda KFA zakończył się remisem 2:2 po stracie bramki w ostatnich sekundach. Dobrą passę udało się nam podtrzymać w meczu z AMP Białystok, który wygrywamy 5:3. Rywalizację o pierwsze miejsce w naszej grupie, kończył mecz z bardzo mocną drużyną Baltika Kaliningrad. Mimo zaciętej walki do ostatniego gwizdka, musieliśmy pogodzić się ze zwycięstwem zespołu z Rosji (4:5), który po wygraniu rywalizacji w naszej grupie okazał się również bezkonkurencyjny w niedzielę, wygrywając cały turniej.

                Rywalizacja w grupie B, przebiegała w sobotę w godzinach popołudniowych i wieczornych. Po tych zmaganiach, miejsca premiowane udziałem w niedzielnym Finale B zajęły zespoły FA Siaulai, MOPS Białystok i FA Utenis. Do fazy mistrzowskiej turnieju, dołączyły zespoły: Wigier Suwałki, Vęgorii Węgorzewo i ŁKS Łomża, które w kolejnych zmaganiach zmierzyły się z ekipą LUKS ZSO Wydminy.

                Niedzielna rywalizacja, rozpoczęła się dla naszego zespołu po sporej dawce odpoczynku i regeneracji w kompleksie Lega. Niestety, nie pomogło to w bardzo dobrych występach, w pierwszej fazie turnieju grupy mistrzowskiej. Mimo wielu akcji i okresu przewagi, musieliśmy pogodzić się z przegraną z suwalskimi Wigrami. Na domiar złego, nie podjęliśmy praktycznie żadnej, sensownej walki w meczu z zespołem z Węgorzewa czego konsekwencją było „wypadnięcie” poza podium turnieju. Brak obciążenia, walką o miejsce medalowe w turnieju i niewielkie roszady w składzie, pozwalają na sprawienie sporej niespodzianki w ostatnim spotkaniu turnieju. Zespół rozegrał jeden z najlepszych meczy w turnieju i pewnie wygrał z zespołem ŁKS Łomża. Dla nas to ogromna satysfakcja odbudowania zespołu i lepszego zrozumienia gry, dla łomżan oznaczało to spadek z drugiego na czwarte miejsce.

Kończymy zmagania na piątej pozycji, co w stawce zespołów, z którymi przyszło nam się zmierzyć jest wynikiem bardzo dobrym. Otrzymujemy wiele słów wsparcia
i aprobaty dla pracy wkładaną przez uczniów i ich rodziców w rozwój. Wiele przyjemnych gestów, popłynęło od zespołu z Kaliningradu, który mimo sporej przewagi zauważył potencjał gry i zachowania boiskowego naszego zespołu.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                                                                                                             

Marek Ostrowski
Fot: Marek Ostrowski, Football Festival

{gallery}2019/Sport/8{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content