Dwa tygodnie zmagań na boiskach piłkarskich w Olsztynie, przyniosły wygraną oraz trzecią pozycję w rozgrywkach, w których kilkanaście lat temu debiutował jako dziesięciolatek Robert Lewandowski

Dwa tygodnie zmagań na boiskach piłkarskich w Olsztynie, przyniosły wygraną oraz trzecią pozycję w rozgrywkach, w których kilkanaście lat temu debiutował jako dziesięciolatek Robert Lewandowski. Wśród zawodników LUKS ZSO Wydminy wyłoniono najlepszego zawodnika turnieju, którym został Krystian Kuźmiński. Wyróżnienia trafiły również do kolegów z zespołu – Dominika Romanowskiego i Kacpra Kiela.

 

            Pierwszy turniej (16.03.2019), rozpoczął się od porażki z zespołem AP Olsztyn. Jednak kolejne spotkania grupowe to pasmo bardzo dobrych występów i wygrane z Pisą Barczewo, Concordią Elbląg, Naki II Olsztyn i Wisełką Solec Kujawski.  W meczu ćwierćfinałowym piłkarze z Gminy Wydminy pokonali Naki I Olsztyn, a mecz półfinałowy zakończył się pewną wygraną z AP Banino. W meczu finałowym nasz zespół pokonał Huragan Wołomin zapewniając sobie wygraną w tej edycji turnieju.

Dzień później (17.03.2019) młodsi koledzy przechodzą przez fazę grupową z wygranymi z AP Elbląg, Naki I Olsztyn, Spartą West Brodnica, Naki III Olsztyn, AP Czereś Sport i AP Olsztyn. W meczu półfinałowym, musieliśmy jednak uznać lepsze przygotowanie zespołu Junior Białystok. W meczu o brązowy medal, udaje się nam wygrać pewnie z Naki I Olsztyn i stanąć na najniższym stopniu podium.

            Pomiędzy turniejami Naki Cup 2019, młodzi sportowcy z Wydmin mieli okazję rozegrać dwa turnieje eliminacyjne w rozgrywkach wojewódzkich WMZ LZS w halowej piłce nożnej. W obu rozgrywkach (Węgorzewo, 13.03.2019) i Wydminy (22.03.2019) zajęliśmy drugą lokatę, co dało nam awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 27 marca br. w Jezioranach.

            Sukcesy sportowe często wymagają poświęcenia i bezgranicznego oddania interesowi zespołu. Taki przekaz, popłynął do umysłów i serc młodych piłkarzy podczas kolejnej konsultacji Mobilnej Akademii Młodych Orłów (Wilkasy, 14.03.2019).
W prestiżowym gronie, nie mogło zabraknąć wychowanków LUKS ZSO Wydminy, którzy mimo napiętego grafiku i zmęczenia zaprezentowali po raz kolejny bardzo wysoki poziom przygotowania technicznego i motorycznego. Jeżeli wszyscy zrozumiemy sens osiągania dobrych wyników w nauce, jest również szansa na zwiększanie wartości mentalnej grupy.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                                                           

 Marek Ostrowski
Fot: Mariusz Kuźmiński, Agnieszka Meus – Naszkiewicz, Paweł Dziki

{gallery}2019/Sport/10{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content