Dziewczyny z Wydmin brązowymi medalistkami finału wojewódzkiego turnieju PZPN Puchar Tymbarku

Wyjazd na turniej finałowy do Iławy (18.05.2023) był pierwszym poważnym sprawdzianem naszych młodych piłkarek. Po kilku miesięcznym okresie przygotowawczym musieliśmy się zmierzyć z wytypowaniem naszej młodej reprezentacji, która sprawiła sporą niespodziankę stając w swoim debiucie na najniższym stopniu podium.

W powiecie giżyckim, udział w tegorocznej edycji turnieju PZPN Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku zadeklarowały dwadzieścia dwa zespoły dziewcząt i chłopców
w kategoriach U8-U12. Oprócz awansu i bardzo dobrej postawy naszych medalistek, awans do finału wojewódzkiego wywalczyli również ich starsi koledzy z drużyny szkolnej. Mimo, że chłopakom nie szło już tak dobrze jak ich koleżankom, ich występ można zaliczyć do udanych dzięki pozytywnej grze kilku z zawodników. W rozgrywkach grupowych, na których niestety zakończyliśmy nasz udział w imprezie mogliśmy spotkać się z zespołem SP 18 Olsztyn (Żuri Olsztyn), który w zeszłym roku zdobył tytuł mistrza kraju. Ekipa z Olsztyna, również w tym roku po wygranym iławskim finale wojewódzkim, staje przed szansą ponownej gry na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie (16.06.2023).

Oba niezwykle ciekawe wyjazdy do Iławy (18-19.05.2023), poprzedził turniej rozegrany w ramach Szkolnego Związku Sportowego w Nidzicy (17.05.2023). Tutaj awans do finału wojewódzkiego wywalczyli sobie uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali szybki i widowiskowy futbol na bardzo przyzwoitym poziomie.

Kończący się sezon to również okres transferowy, w którym jeden z naszych podopiecznych przeszedł pozytywnie testy w Akademii Stomil Olsztyn. W swoim wyjazdowym debiucie meczowym w barwach zespołu ze stolicy województwa, miał również możliwość zdobycia gola w meczu z Arką Gdynia.


Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska
Zdjęcia – archiwum PZPN, WMZPN, LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy

Przewiń do góry
Skip to content