Gala laureatów nagrody Wydmińska Czapla 2022

Na miły Bóg, Życie nie tylko po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać, I aby żyć siebie samego trzeba dać”!

Słowa piosenki Stanisława Sojki wieńczące zeszłoroczną Galę były niezwykle trafne w stosunku do laureatów Nagrody Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla Wydmińska Czapla 2022.

 

Kapitułę, której przewodniczyła Alina Skirucha i wybrała wraz z Marią Dolecką, Dorotą Fiedorczyk, Magdaleną Majcher, Cezarym Kozdrą, Ryszardem Lenkiewiczem, Beatą Ordyniec, Bartłomiejem Osiorem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Wydminy Waldemarem Samborskim- laureatów spośród zgłoszonych osób i instytucji. Przewodnicząca stwierdziła, że głosy członków kapituły są subiektywne ale tak duże grono aktywnych członków pracujących w kapitule dało obiektywne wyniki.

Przewodniczący Rady Gminy Wydminy Waldemar Samborski podziękował radnym za wspólną uchwałę dzięki której możemy docenić wspaniałe postacie wydmińskiej społeczności.

Nagrody wręczał inicjator nagrody Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, podkreślił społeczny charakter zgłoszeń kandydatów do nagrody i wyjątkowość wszystkich laureatów tegorocznej edycji.

Uroczystą Galę prowadził Mariusz Korpoliński aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Wspomogła go ośmioletnia …. Ula Joka.

A oto Laureaci Nagrody Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla „Wydmińska Czapla” 2022 :

Mecenas Sportu – Robert Wieliczko

Sportowiec Roku – Katarzyna Zubowicz

Nagroda Artystyczna – Andrzej Haręza

Mecenas Kultury – FORUM NGO’S WYDMINY

Ambasador Wydmin – Wioska Biegaczy

Przedsiębiorca Roku – Folwark Łękuk Przyłuccy Spółka Jawna

Postawa Godna Naśladowania – Barbara Rutkowska

Nagroda Specjalna – Ksiądz Ryszard Grabowski

Wzorem roku ubiegłego każdy z laureatów został przedstawiony przez prowadzącego, towarzyszyła temu prezentacja zdjęciowa ukazująca naszych laureatów w działaniu, ale i często w niecodziennych sytuacjach. Najwięcej radości sprawiły zdjęcia z dzieciństwa i młodości. Wyróżnieni dekorowani przez Wójta Radosława Króla oraz członków kapituły otrzymali pamiątkową drewnianą statuetkę, ryngraf oraz personalnie grawerowane komplety piór firmy Waterman. Prezentacjom towarzyszył grający na żywo znany muzyk Emil Mankiewicz oraz wokalistka Patrycja Januszkiewicz.

Po pierwszej edycji nagrody Wydmińskiej Czapli, spotykaliśmy się z opinią, że zabraknie nam kolejnych godnych kandydatów do wyróżnienia. Jak się okazało Gmina Wydminy jest niezwykle bogata w wyjątkowe osobowości, dzięki Gali poznaliśmy ich działania, dokonania, wyróżnienia. Laureaci otrzymywali wspaniały aplauz publiczności, są to cudowne, aktywne, wspaniałe osobowości.

Gratulujemy Wszystkim Laureatom.

Na zakończenie gali, w podziękowaniu wspaniałym laureatom wystąpiła Katarzyna Groniec. Wspaniali instrumentaliści, świetne światła, doskonałe nagłośnienie i oczywiście zjawiskowy wokal artystki- spięły klamrą ten magiczny wieczór.

A tak na marginesie trzech braciszków na małej lipce? (kto uczestniczył ten wie).

zdjęcia: Radek Nowacki

 

Przewiń do góry