Gimnazjum w Wydminach drugie w powiecie giżyckim i czwarte w województwie warmińsko – mazurskim

Odmłodzony zespół Sport z Kulturą ZSO Wydminy, po zeszłorocznych doskonałych występach w jesiennych turniejach eliminacyjnych; stawia sobie za cel główny budowanie nowego zespołu. Oparcie siły zespołu, na uczniach z klas drugich, daje możliwości nabierania doświadczenia jednak w starciu ze starszymi kolegami musimy liczyć się z przegranymi. Taka sytuacja, miała miejsce w rozgrywanym pod koniec października w Biskupcu, finale Mistrzostw Województwa w piłce nożnej chłopców w ramach cyklu Moje Boisko Orlik.

Po dobrych występach w turniejach eliminacjach, gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach musieli zmierzyć się z czołówką zespołów naszego województwa. Po dobrej grze musieliśmy uznać wyższość zespołów z Ostródy, Giżycka i Biskupca, które zajęły trzy pierwsze miejsca w tegorocznej edycji rozgrywek. Nasz zespół zajął czwarte miejsce, które w finale nie daje satysfakcji jednak w perspektywie sporej konkurencji na Warmii i Mazurach ten wynik jest pewnym sukcesem sportowym i wychowawczym.
Kilka dni później, na obiektach sportowych w Giżycku, rozegrany został finał mistrzostw powiatu, organizowany w ramach programu Szkolneg0 Związku Sportowego. Była to doskonała okazja do rewanżowego spotkania z mocnym zespołem Gimnazjum nr 2 z Giżycka. W wyniku losowania, Gimnazjum z Wydmin rozgrywało swoje mecze grupowe na obiektach przy Szkole Podstawowej nr 7. Po zwycięstwie w grupie B, w której grały również Gimnazjum nr 3 z Giżycka i Gimnazjum w Bystrym; nasi uczniowie awansowali do finału. Zwycięstwo w tym meczu, było przepustką do kolejnej edycji rozgrywek na szczeblu rejonowym. Finalistami zostali również gimnazjaliści z Kruklanek, którzy wyeliminowali gimnazja nr 1 i 2 w Giżycku oraz rówieśników z Miłek. Początek spotkania o pierwsze miejsce przebiegał bardzo zachowawczo i nie wieli było okazji bramkowych. Po w miarę  wyrównanym spotkaniu, to ekipa z Kruklanek wygrała 2:0 i zapewniła sobie udział w kolejnej rundzie rozgrywek piłkarskich.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy w obu turniejach zagrała w składzie: Michał Rożenko, Przemysław Siwicki, Dawid Król, Kamil Paszkowski, Rafał Kułak, Rafał Romanowicz, Ireneusz Jeleniewicz, Karol Bloch, Paweł Jegor, Mateusz Bakun, Marcin Romanowski i Damian Kryjak.

Marek Ostrowski
Zdjęcia – Marek Ostrowski

Przewiń do góry