Gminna Komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych wspomaga rozwijanie młodych talentów sportowych.

Trwające od listopada 2014 roku, rozgrywki halowej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży „R-Gol Wydminy Cup 2015” wkraczają właśnie w rundę rewanżową. Jednym z podmiotów, który usilnie wspiera działania jest Gmina Wydminy, która wraz ze swoimi jednostkami podległymi w znacznym stopniu wspomaga działalność prozdrowotną prowadzoną m. in. przez uczniowski klub sportowy Sport z Kulturą ZSO Wydminy.

 

Kilka dni temu, pełnomocnik Komisji; Pan Leszek Pałdyna przekazał sprzęt sportowy zakupiony z funduszu antyalkoholowego. Jest to kolejna akcja, która została wsparta pomocą finansową za co szczególne podziękowania należą się wszystkim przedstawicielom wchodzącym w skład tego organu. Cieszy fakt zrozumienia potrzeby wspierania ambicji dzieci i młodzieży do wszechstronnego rozwoju, w tym przypadku poprzez aktywność ruchową; dzięki czemu w przyszłości będzie ona mniej narażona na pokusy i zagrożenia współczesnego świata.

Pan Leszek po wygranej w wyborach samorządowych i zostaniu radnym Rady Gminy Wydminy, rezygnuje z pełnienia funkcji pełnomocnika Komisji a jego miejsce zajmuje jego wieloletni zastępca p. Renata Gryczon, która z pewnością będzie zainteresowana prowadzeniem zajęć profilaktycznych, które zmniejszą ryzyko popadania w nałogi w dorosłym życiu.

Głównymi imprezami wspomaganymi w ostatnim czasie były eliminacje wojewódzkie V Turnieju Orlika o Puchar Premiera, eliminacje Mistrzostw Polski „Z podwórka na stadion” Puchar Tymbarku, czy trwająca liga „R-Gol Wydminy Cup 2015”, której kolejne kolejki przewidziane są na 10 i 17 stycznia i 14-15 lutego br.

Przewiń do góry