LUKS Wydminy U-10 wygrywa turniej z okazji 70-lecia GKS Mamry Giżycko.

Dwudniowe zmagania (24-25.082018), podczas XV Europejskiego Weekendu Piłkarskiego zgromadziły szereg zespołów z Polski i Litwy. Swoją pozycję umocnił zespół z Wydmin, który zwyciężył w kategorii U-10. Nagrody indywidualne dla najlepszego pomocnika imprezy i MVP turnieju, są dowodami na dobrą ofensywną grę zespołu.

 

            Początki przygotowań do tej wspaniałej imprezy, rozpoczynają się podczas Wakacyjnej Akademii Orlika. Poprzez okres całych wakacji, odbywały się zajęcia dla młodych sportowców z Wydmin, które przygotowywały do współzawodnictwa sportowego i pozwalały na aktywne spędzanie czasu wolnego. Rozegraliśmy w tym okresie kilka meczy towarzyskich, z zespołami z Barczewa, Ełku i Gdańska. Nie zabrakło również, akcentów wspierania rodzimej piłki poprzez gry i zabawy na Orliku w Wydminach. Wyjazd na turniej w Giżycku, poprzedził jeszcze letni obóz sportowy, który przygotował do wysokiej formy.

Po ceremonii otwarcia, na wyremontowanym giżyckim stadionie, przejechaliśmy na orlik w Wilkasach, który był miejscem rozgrywania turnieju U-10. Do rywalizacji w naszej kategorii wiekowej przystąpiło pięć zespołów, które rozgrywały spotkania „każdy z każdym” w systemie dwu-meczowym. Reprezentacja Sport z Kulturą rozpoczyna zmagania od pewnych zwycięstw nad zespołami Hetmana Białystok (8:1) oraz ełckiej Rony 03 (8:2), która tego dnia wystąpiły w mocno rezerwowym składzie. Kolejne spotkanie to istna piłkarska bitwa. Połączone siły giżyckich szkółek piłkarskich grających pod szyldem MUKS Gol Giżycko nieco lepiej wytrzymują trudy spotkania
i z pomocą kibiców „dowożą” wynik 6:5 do końca spotkania. Trzykrotnie w tym spotkaniu obejmowaliśmy prowadzenie jednak zespół gospodarzy rozegrał przyzwoite spotkanie. Ostatnim piątkowym meczem była potyczka z zespołem z Gołdapi i Bań Mazurskich, z którym przy pełnej kontroli wyniku odnosimy trzecie tego dnia zwycięstwo (7:6).

Dzień pierwszy za nami. Mamy dziewięć punktów, bilans bramek 28:15 i drugą pozycję przed sobotnimi meczami rewanżowymi. Celem jest wygranie wszystkich kolejnych meczy przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby straconych bramek.

            Drugiego dnia kolejność naszych występów ulega niewielkim zmianom. Rozpoczynamy od wygranej z Roną 03 Ełk (5:0). Kolejne spotkanie to praktycznie finał turnieju, w którym spotykają się zespoły z największym dorobkiem punktowym. Nasza wygrana z MUKS Gol Giżycko (7:2) lokuje nas na fotelu lidera rozgrywek, z którego już nie schodzimy do końca turnieju z okazji 70-lecia Mamr Giżycko. Kolejne wygrane z AP 2017 Banie Mazurskie (6:2) i Hetmanem Białystok (4:2).

Po powrocie na stadion w Giżycku, mamy wiele kolejnych powodów do zadowolenia. Wyróżnienia indywidualne, przyznawane w każdym zespole zdobywają Janek Konopko i Dawid Waleriański. Prestiżowe nagrody przyznawane wśród uczestników całego turnieju zdobywają Krystian Kuźmiński (najlepszy pomocnik) i Bartosz Rolnik (MVP – najlepszy zawodnik), który z 22-bramkami został liderem strzelców XV Europejskiego Pikniku Piłkarskiego w Giżycku.

W składzie LUKS Wydminy zagrali również: Kacper Grześkowicz, Szymon Siłkowski, Olaf Samsel, Kacper Kisiel, Wiktor Ostrowski, Antoni Lewandowski, Włodek Skowron i Oliwier Perdion.

Jako trener zwycięstwo dedykuję nieobecnemu na zawodach Piotrkowi Pośrednikowi, który po problemach zdrowotnych wraca do pełni sił. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli oglądać jego dobrą grę podczas treningów i kolejnych turniejów piłkarskich. Powodzenia Piotrek.

Zachęcam również do obejrzenia filmiku autorstwa Kuby Lewandowskiego

 

   Marek Ostrowski

Fot: Kuba Lewandowski

Marek Ostrowski

{gallery}2018/sport/24{/gallery}

Przewiń do góry