Wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy zakończyli udział w letnim obozie sportowym.

Pierwszy, z tegorocznych obozów sportowych dla dzieci z Gminy Wydminy, odbył się tradycyjnie w ośrodku szkoleniowym w Żabince. Uczestnicy, mieli możliwość doskonalenia umiejętności piłkarskich przed nadchodzącym sezonem rozgrywek ligowych Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Orlik. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz współpracy z MUKS Gol Giżycko i samorządem Gminy Wydminy, udało nam się również zorganizować kilka dodatkowych atrakcji o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

 

            Pięciodniowy obóz szkoleniowy rozpoczął się 12 sierpnia br. i został sfinansowany głównie dzięki wsparciu rodziców młodych sportowców. Swoją „cegiełkę” dołożył samorząd terytorialny oraz LUKS Wydminy.

Młodzi adepci futbolu, podczas pobytu, mieli zorganizowany czas w głównej mierze w formie zajęć ruchowych oraz współzawodnictwa sportowego. Dzień rozpoczynał marszobieg powiązany z prowadzeniem piłki, śniadanie oraz dbanie o porządek w pokojach. Ten ostatni element, okazał się bardzo istotny podczas kontroli Inspektora Sanepid, który nie miał żadnych zastrzeżeń do poziomu dbania o czystość przez wychowanków uczniowskiego klubu z Wydmin. Pierwszy trening piłkarski, odbywał się w małych zespołach, gdzie główny akcentem była technika prowadzenia i panowania nad piłką. Fazę odnowy biologicznej, stanowiła kąpiel w pobliskim jeziorze oraz obiad przygotowany według zaleceń dietetyka sportowego. Po odpoczynku, odbywał się trening popołudniowy, który realizowany był w formie meczu kontrolnego z zespołami z Łomży, Radomia i Giżycka. Inną formą tych zajęć, były spływy kajakowe. Ponieważ intensywność zajęć podczas obozu, miała być na wysokim poziomie, kolejny etap odpoczynku odbywał się na świeżym powietrzu w formie luźnych zajęć rekreacyjnych. Wieczorny trening piłki nożnej, to ponownie powrót do meczów kontrolnych lub zajęć w małych grupach według metodologii Coerver Coaching. Wieczorne spotkanie, wypełniała komputerowa analiza gry lub treningu oraz niespodzianka w formie filmu animowanego.

            Obóz sportowy w Żabince, był doskonałym elementem treningu sportowego, ale przede wszystkim miał za zadanie integrowanie młodych sportowców oraz doskonalenie ich pracy grupowej. Jako trener, chciałbym serdecznie podziękować rodzicom młodych piłkarzy za wsparcie organizacyjne i finansowe w realizacji obozu. Podziękowania, należą się również trenerom MUKS Gol Giżycko, którzy zajęli się procesem rejestracji zgrupowania oraz służyli wsparciem merytorycznym podczas zajęć. Istotnym elementem było również, wykorzystanie części środków z grantu przyznawanego na rozwój kultury fizycznej i sportu przez władze Gminy Wydminy.

            Za kilka dni, z kolejną grupą dzieci z Gminy Wydminy, wyruszamy na obóz sportowy połączony z międzynarodowym turniejem piłki nożnej w Mińsku Mazowieckim. Dojdzie tam do kolejnych historycznych wydarzeń sportowych, w którym młodzi piłkarze z Wydmin będą mieli okazję rywalizowania z zespołami polskiej Ekstraklasy. Po wcześniejszych potyczkach z zespołami białostockiej Jagiellonii czy I-ligowych Wigier Suwałki, Stomil Olsztyn czy Pogoń Siedlce, reprezentanci LUKS Wydminy zagrają w fazie grupowej prestiżowego turnieju z zespołami Pogoni Szczecin i Polonii Warszawa.

   Marek Ostrowski

Fot: Marek Ostrowski

                   Udział w imprezie został wsparty m.in. ze środków Gminy Wydminy w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Wsparcia LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy oraz rodziców młodych sportowców.

{gallery}2018/sport/23{/gallery}

Przewiń do góry