Magia świąt w Wydminach.

W niedzielę 15 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, który od wielu lat organizowany jest przez GOK Wydminy. Przybyli na kiermasz zachwycali się wspaniałą dekoracją sceny, na której górowała ubrana na biało choinka. Nie zabrakło tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej oraz reniferów wykonanych z drewna.

 

Przed sceną pięknie reprezentowały się szopki bożonarodzeniowe, które wykonane zostały na coroczny konkurs szopek. Na stoiskach można było zaopatrzyć się w świąteczne specjały (ciasta, wędliny, pierogi) oraz zakupić świąteczne ozdoby.

Kiermasz rozpoczęliśmy koncertem kolęd w wykonaniu chóru „Lira” pod kierunkiem Beaty Ordyniec. W tym świątecznym nastroju dyr. GOK Ewa Kulpińska-Mejor, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Przewodniczący Rady Gminy Wydminy Waldemar Samborski złożyli mieszkańcom naszej gminy życzenia świąteczne, a następnie ogłosili zwycięzców w konkursie na najpiękniejszą szopkę i wręczyli nagrody. W kategorii „Dzieci” zwyciężyła szopka wykonana przez Kingę Zakrzewską, a w kategorii „Dorośli” szopka Koła Gospodyń Wiejskich i Sołectwa Siemionki. Wszyscy wykonawcy szopek otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród jest Fundacja Projekt ARCHE.

Kiermasz był także okazją do uroczystego zakończenia projektu „Pewnego razu w Wydminach” realizowanego w ramach Programu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING przez FORUM NGO’S Wydminy. Młodzi uczestnicy projektu otrzymali upominki od prowadzącej projekt Ewy Paszkowskiej.

W tym roku na kiermasz zaprosiliśmy zespół Iława Gospel Singers, który wspaniałym śpiewem wprowadził widzów w bożonarodzeniowy nastrój. Śpiewane przez zespół kolędy w rytmie gospel zachwyciły wszystkich.

Gościliśmy także zespoły z Kaliningradu – wokalny „Marcepan”, taneczny „Bernstein blumen” oraz młodych gitarzystów. Zachwyciło nas wykonanie przez zespół „Marcepan” polskich kolęd. Za tą wyjątkową niespodziankę zespół otrzymał wielkie brawa. Na zakończenie koncertu artystów z Kaliningradu zespół taneczny zaprosił widzów do wspólnego tańca.

Tanecznie i w radosnych nastrojach zakończyliśmy tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Przewiń do góry