Młodzi piłkarze z Wydmin godnie reprezentowali Polskę na międzynarodowym turnieju U – 7

Wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy wygrali turniej piłki nożnej chłopców z roczników 2008-2009 w litewskim Alytusie. Jako jedyny polski zespół biorący udział w turnieju, młodzi adepci futbolu z Gminy Wydminy, bez kompleksów podeszli do swoich meczy nie przegrywające żadnego spotkania.

W turnieju udział wzięło osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół w grupie A spotkał się z zespołami z Litwy. Po kilku godzinnej podróży i wczesnej porze pobudki uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach w pierwszym spotkaniu remisują z FK Rabona z Wilna 1:1. Po tym spotkaniu nastąpiła ponad godzinna regeneracja sił i przygotowania do kolejnych dwóch spotkań. Pierwsze z nich wygrywamy z zespołem z Duskiennik 4:0, a kilka minut później pokonujemy zespół gospodarzy 4:0. To zwycięstwo zapewnia nam udział w finale, w którym ponownie zagramy z ekipą z Litwy.
FK Nevezis z Kowna to bardzo wymagający przeciwnik. Podobnie jak nasz zespół, zakończył rozgrywki w grupie B bez przegranego spotkania. Spora determinacja naszych przeciwników i chęć zwycięstwa, pozwala nam na przeprowadzenie dwóch doskonałych akcji, które na bramki zamienili Bartosz Rolnik i najmłodszy uczestnik turnieju 5 – letni Filip Dziki. Mimo szybko zdobytej bramki kontaktowej, nasi koledzy z Litwy nie zdołali wyrównać co dało nam zwycięstwo, z którego oprócz zespołu cieszyli się również ich rodzice zgromadzeni w Sportas Arena. Ponieważ turnieje dla dzieci rządzą się  swoimi prawami, ceremonia wręczenia nagród przebiegała tak aby wszyscy uczestnicy mogli czuć się docenieni i nagrodzeni. Nam pozostają również miłe wspomnienia, nowe doświadczenia i znajomości, które chcemy wykorzystać poprzez obecność w Wydminach zespołów z Wilna i Alitusa na turnieju 9 i 10 stycznia 2016, który organizujemy w ramach  24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminach zagrała w turnieju w następującym składzie: Bartosz Rolnik, Kacper Grześkowicz, Piotr Pośrednik, Dawid Waleriański, Jan Konopko, Jeremiasz Michałowski, Dawid Żukowski, Wiktor Ostrowski, Aleksander Olchowski, Filip Dziki i Krystian Kuźmiński, którego wybrano najlepszym bramkarzem turnieju. Dzielnie wspierali nas wolontariusze klubu w osobach Anna Konopko, Dorota Grześkowicz, Joanna Żukowska, Paweł Dziki, Paweł Pośrednik i Marek Rolnik. Ich zaangażowanie i pomoc organizacyjna miały ogromne znaczenie w końcowym sukcesie młodych sportowców z Wydmin oraz miłej atmosferze całego wyjazdu.
   
Marek Ostrowski
Zdjęcia – Paweł Dziki

Dodatkowa fotorelacja

{gallery}sport/miedzynarodowy_turniej_u{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content