ODDAJMY GŁOSY NA BIAŁO-CZERWONĄ! WYGRAJMY MASZT I FLAGĘ DLA GMINY!

 

 

Zapraszamy mieszkańców gminy Wydminy do udziału w projekcie patriotycznym pt. „Pod biało-czerwoną” – patriotycznej inicjatywie, realizowanej pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, zachęcającej do działania mieszkańców gmin – naszych Małych Ojczyzn.

 Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu flag państwowych i masztów w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. W przypadku gminy Wydminy – wystarczające będzie oddanie przez mieszkańców 100 głosów.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem, jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.

Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu powyższych warunków. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów        w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

Organizator akcji: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Cyfryzacji

ODDAJ GŁOS

Regulamin konkursu

Przewiń do góry