Organizowany przez LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy oraz Samorząd Gminy Wydminy program „Sportowe Wakacje 2016”

DSC 0645 KopiowanieOrganizowany przez LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy oraz Samorząd Gminy Wydminy program „Sportowe Wakacje 2016”, przyniósł wymierny efekt w postaci wsparcia finansowego dla młodych sportowców. W ramach projektu, wydmińskie obiekty sportowe odwiedziło i skorzystało
z ich zasobów ponad 500 dzieci i młodzieży z terenu całego kraju. Wspólne imprezy sportowo – rekreacyjne zostały nagrodzone wsparciem wyjazdu dzieci z Wydmin na obóz sportowy pod kryptonimem „Żabinka 2016”.

Pierwsi na obozie sportowym w Wydminach stawili się chłopcy z roczników 2004-2005 reprezentujący Wigry Suwałki. Wychowankowie pierwszoligowego zespołu 

z Podlasia, pojawili się ponownie w Wydminach również na początku sierpnia. Tym razem dzieci z Wydmin miały możliwość wspólnych treningów, gier i zabaw oraz meczy sparingowych z rówieśnikami w wieku 7-8 lat.

Piłkarską rodzinę uzupełniły jeszcze pobyty ekip: Lechii Gdańsk, MKS Jeziorany oraz sąsiadów UKS Rona 03 Ełk, MKS Ełk i MAP Mazuria Giżycko. Wszystkie zespoły w ramach swoich obowiązków obozowych, prowadziły także integracyjne programy wspierania sportowego najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

                Płeć piękną podczas wakacyjnych obozów reprezentowały już trzeci rok z rzędu koszykarki UKS Ursus Warszawa. Wicemistrzynie kraju kadetek, zaprezentowały się przed lokalną społecznością trójmeczem sparingowym z koleżankami z Chemika Bydgoszcz, które również na Mazurach przygotowywały formę przed kolejnym sezonem. Trenerzy Ursusa, nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach Wydmin wprowadzając cykl otwartych treningów, podczas których można było doskonalić swoje umiejętności m.in. kozłowania piłki oraz rzutów do kosza.

Sporą grupą, która spędziła wakacje w Wydminach, były dzieci i młodzież, które uczestniczyły w kolonii zorganizowanej przez Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Grupa ta, aż trzykrotnie odwiedziła Wydminy podczas ostatnich wakacji prowadząc szereg warsztatów, w których udział zaliczali młodzi mieszkańcy Wydmin i okolic.

Wymienione grupy, to tylko część aktywnych turystów odwiedzających stolicę naszej Gminy. Przynosi to wymierne korzyści nie tylko z punktu sportowego czy wychowawczego, ale również pozwala na rozwój świadczonych usług turystycznych i handlowych. Daje możliwość zatrudnienia dla mieszkańców naszej Gminy od funkcji konserwatorskich na obiektach sportowych po usługi gastronomiczne czy hotelarskie. Ta bezpłatna forma promocji naszej Gminy, daje szanse na przywrócenie dawnej liczebności odwiedzających Wydminy gości i to nie tylko w okresie wakacji.

                Starania Sport z Kulturą podczas organizowanych akcji, zaprocentowały wsparciem udzielonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, o którym zostaliśmy poinformowani w połowie sierpnia br. Wyjazd dzieci w wieku 6-8 lat na piłkarski obóz sportowy do kompleksu „Żabinka” to jeden z elementów współpracy z resortem obronności. Grupa 25 dzieci miała możliwość przeżycia niesamowitej sportowej przygody, podczas zgrupowania. Liczne atrakcje pozwoliły na przeżycie rozłąki
z rodzicami, a czas pobytu oprócz treningów i rekreacji uzupełniły wspólne mecze
z zespołami ŁKS Łomża, Korona Ostrołęka czy MUKS Gol Giżycko, którego trenerom składamy serdeczne podziękowania za wsparcie udzielone podczas prowadzonych treningów i rozgrywek w trakcie trwania obozu.

                 Marek Ostrowski

{gallery}sport/zabinka{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content