Projekt finansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży – rozpoczął się.

Bez nazwy 1

30 czerwca przyjechała do nas z Ukrainy 18 osobowa grupa młodzieży pod opieką dwóch opiekunów i wspólnie z młodzieżą z naszej gminy rozpoczęła się realizacja długo wyczekiwanego działania.

 

Myślą przewodnią projektu jest wzmacnianie inicjatyw młodzieży z Gminy Wydminy i Gminy Klewań, a ponadto nabywanie kompetencji niezbędnych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym oraz wzmacnianie dialogu międzykulturowego wśród młodzieży.

36 osobowa grupa młodzieży wraz ze swoimi opiekunami na 10 dni zamieszkała w ośrodku integracyjno-szkoleniowym Dobra Siła. Młodzież poprzez zajęcia praktyczne, warsztaty survivalowe, aktywizujące, wieczory kulturowe i integracyjne nabywa nowych umiejętności, a dzięki współdziałaniu wzmacniają relacje między narodami.

Młodzież z naszej gminy po 10 dniach intensywnych działań w Polsce wyruszy na Ukrainę na kolejne dziesięciodniowe spotkanie ze swoimi przyjaciółmi z gminy Klewań. Dzięki wizytom w obu krajach młodzi ludzie bezpośrednio zapoznają się z kulturą, tradycjami funkcjonowaniem lokalnych społeczności. Będą mogli dotknąć, spróbować, doświadczyć życia w innym kraju.

{gallery}2019/imprezy/7{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content