Ruszyły przygotowania do Wrocław Winter CUP 2021 (5-6.02.2021)

Ruszyły przygotowania do Wrocław Winter CUP 2021 (5-6.02.2021). Treningi motoryczne, zajęcia piłkarskie oraz mecze kontrolne to aktywności, na które mogliśmy sobie pozwolić w obecnym czasie. Cieszą odbyte spotkania z rówieśnikami trenującymi na co dzień w zespołach Granicy Kętrzyn, Białych Orłów Warszawa, Mamr Giżycko oraz szkółką współpracującą z białostocką Jagiellonią – Akademią Młodego Piłkarza Białystok. Najbliższe mecze kontrolne rozegramy w Suwałkach z zespołem miejscowych Wigier(23 i 30.01.2021).

 

                Okres ferii, pozwolił nam na wprowadzenie porannych zajęć motorycznych oraz wieczornych treningów piłkarskich. Urozmaicenie stanowiło przygotowanie boiska oraz integracyjne wypady na sanki. Dzięki dobrej i bardzo dobrej dyspozycji poszczególnych zawodników, mieliśmy okazję świętować zwycięstwa we wszystkich rozegranych meczach sparingowych. Teraz czas na przeciwnika z bardzo wysokiego poziomu w krajowej piłce młodzieżowej, czyli suwalskie Wigry. Podopieczni Pawła Cimochowskiego, którzy obecnie prowadzeni są przez Dariusza Koncewicza mają w swojej historii medal Mistrzostw Polski w rozgrywkach o Puchar Prezesa PZPN. Obydwa mecze, odbędą się na wyjeździe, co w obecnym czasie jest dla nas jedyną możliwością. Będą to ostatnie sprawdziany przed bardzo mocnym turnieju w stolicy Dolnego Śląska, w który wystąpimy obok czołowych akademii piłki nożnej z naszego kraju. Nasi wychowankowie w barwach ełckiej Rony 03, mieli okazję uczestniczenia również w wymagających sprawdzianach z Olimpią Elbląg, Escolą Varsovia oraz Jagiellonią Białystok.

Kilka dni temu Komisja Weryfikacyjna PZPN umożliwiła nam pozostanie w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Szereg obowiązków pozwala na podnoszenie poziomu sportowego naszych młodych sportowców dając im możliwość prezentowania się przed przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Marek Ostrowski    

Zdjęcia – archiwum LUKS Sport z Kulturą
ZSO Wydminy

{gallery}2021/sport/1{/gallery}

Przewiń do góry