Spartańskie Wakacje na wydmińskim Orliku

Dobiega końca pierwszy etap wakacyjnego cyklu szkoleniowego dla dzieci i młodzieży w ramach Wakacyjnej Akademii Piłki Nożnej. Organizowana przez LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy akcja, rozpoczyna promocje dwuletniego programu sponsorowanego przez firmę Orange.

Nasza aktywność związana była w dużym stopniu z zajęciami Gdańskiej Akademii Piłkarskiej SPARTA, która przez ostatnie dwa tygodnie przebywała na obozie sportowym w Wydminach. Rozegraliśmy szereg spotkań sparingowych, w których uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 14 lat oraz ich trenerzy. Oprócz wspólnych meczów i treningów, pojawiało się wiele innych atrakcji do których zaliczyć można m.in. biegi uliczne w Wydminach czy treningi z byłym komandosem jednostki specjalnej w Lublińcu.
Rozegraliśmy również dwa turnieje piłki nożnej chłopców dla kategorii U – 9 i U – 11, w których wystąpiły dodatkowo ekipy Rona 03 Ełk i Gigant Smail z Warszawy.
Przed nami ostatnie siedem dni zajęć treningowych, które będą miały swoją kontynuację od 3 sierpnia, kiedy w Wydminach zawitają drużyny z roczników 2006 – 2008 z ełckiej akademii piłkarskiej Rona. Treningi w najbliższym tygodniu, umożliwią rozgrywanie sparingów z zespołami z Koszalina rozpoczynającymi właśnie swój letni pobyt na Mazurach.
    Dzięki zaangażowaniu rodziców, trenerów i władz lokalnych LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy zakwalifikował się do grona 50 klubów, które podpiszą dwuletnią umowę sponsorską z firmą Orange. W drugiej edycji konkursu wystartowało blisko 1200 klubów i stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży. Członkostwo w Klubie Sportowym Orange pozwoli na otrzymanie sprzętu sportowego i komputerowego na potrzeby prowadzonych zajęć i organizowanych imprez. Nagrodą będzie również 50 kompletów odzieży sportowej, które 23 lipca zostaną wręczone wychowankom klubu działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Dodatkowymi atrakcjami mogą być m.in. treningi z byłym reprezentantem Polski Jerzym Dudkiem.
Władze Klubu składają serdeczne podziękowania trenerom zespołów z Gdańska, Warszawy, Legionowa i Ełku za wsparcie i pomoc w prowadzeniu zajęć treningowych dla dzieci z Wydmin. Gorące podziękowania należą się również Panu Pawłowi Dzikiemu i grupie inicjatywnej rodziców oraz Samorządowi Gminy Wydminy za pomoc w zakwalifikowaniu się do akcji wspieranej przez Orange.
    
Ewelina i Marek Ostrowscy

Zdjęcia – Rafał Potocki

{gallery}sport/sparanskie_wakacje_2015{/gallery}

Przewiń do góry