WYDMIŃSKI DEBIUT W RUNMAGEDDONIE

 

 

Pełnym powodzeniem zakończył się 23 sierpnia start naszych nastoletnich biegaczy w ełckiej odsłonie ekstremalnego biegu z przeszkodami Runmageddon.

 Wydminianie: Aleksandra Stefaniak, Aleksandra Dorbach, Weronika Binik, Rafał i Robert Romanowicz w asyście trenerów: Beaty i Bartłomieja Osiorów pokonali trasę „Rekruta” – odcinek o długości 6 km z 30 przeszkodami terenowymi i technicznymi. Podstawowym celem było ukończenie dystansu, co zajęło półtorej godziny.

Wyjazd na ekstremalny bieg był nagrodą za wolontariat podczas Półmaratonu Wydminy – opowiada Bartłomiej Osior. – To był debiut, który pozwolił młodym zasmakować biegów przeszkodowych, zupełnie innych niż płaskie. Wspólnie pokonaliśmy ten dystans. Okazało się, że liczą się nie tylko siła i wytrzymałość, ważna jest również technika. Jako trenerzy staraliśmy się zapewnić biegaczom bezpieczeństwo i udzielić niezbędnych instrukcji technicznych.

Trasa ekstremalnego biegu wiodła nad Jeziorem Ełckim – co czyni ją jedną z ciekawszych widokowo spośród wszystkich wyścigów Runmageddonu. Nie brakowało okazji do ubrudzenia się. Młodzi około kilometra przebiegli po kolana, po pas w wodzie, czołgali się w błocie. Na mecie wszyscy byli bardzo dumni z siebie i zadowoleni.

Wydmińska piątka trenowała do startu przez kilka miesięcy w ramach gminnego projektu „Gmina Wydminy – wiemy o co biega”. Bezpłatne treningi odbywają się we wtorki (plaża I) i czwartki (plaża II) w Wydminach i są adresowane do młodzieży oraz osób pełnoletnich roczników 1998-2004.

Przewiń do góry
Skip to content