Wydmiński Kiermasz Świąteczny 2014

Tradycyjnie, przed świętami Bożego Narodzenia, na jeden dzień, 14 grudnia, sala „górna” GOK w Wydminach stała się magicznym miejscem. Salę wypełnioną pięknie udekorowanymi stoiskami, na których można było zaopatrzyć się w piękne świąteczne wyroby (stroiki, bombki ręcznie malowane oraz zrobione z wstążek,  choinki wykonane z szyszek, piórek, makaronu i tkanin, aniołki szydełkowe i z drewna oraz wiele innych ozdób), odwiedziło wiele osób. Nie zabrakło świątecznych smakołyków: ciast, pierogów i wędlin.

 

Kiermasz był okazją do ogłoszenia wyników konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz wręczenia nagród za wykonanie najpiękniejszej kartki świątecznej w konkursie zorganizowanym przez GOK w Kruklankach. Dzieci z Wydmin zdobyły w tym konkursie dwa pierwsze miejsca oraz jedno drugie. Podczas kiermaszu ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez Związek Stowarzyszeń LGD9 pn. „Dobre praktyki, dobre naśladowania” Edycja 2014. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości do 699,00 zł, pamiątkowe dyplomy i tablice. Wśród laureatów z gminy Wydminy w kategorii Zaspokajanie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich pojawiła się Fundacja Dystans za organizację I Półmaratonu Wydminy 1 czerwca 2014 roku.

Na scenie prezentowały się zespoły ze świątecznym programem: chór „Lira” z Wydmin, chór „Feliksinki” z ZSO Wydminy, chór „Cantabile” z Giżycka, zespół „Marcinianki” z Marcinowej Woli, zespół „Ale Babki” z Buder oraz dzieci z zespołu tanecznego GOK Wydminy. Kiermasz zakończył się przedstawieniem „Chochlikowe święta” w wykonaniu zespołu teatralnego „Chochliki” z GOK Wydminy.

{gallery}kultura/kiermasz_swiateczny_2014{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content