Wydmińskie piłkarki trzecie w w Finale Wojewódzkim Turnieju Orlika

Piłkarkom LUKS Dystans Wydminy tym razem nie udało się awansować do finału krajowego Turnieju Orlika. W rozegranym 10 października w Pasłęku finale wojewódzkim uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących zajęły trzecie miejsce.

Świetny początek i marny koniec. Tak w skrócie można podsumować występ dziewcząt z Wydmin na turnieju finałowym. W pierwszym spotkaniu wydminianki po trudnym meczu wygrały 3:1 z Lipowcem. Tydzień wcześniej z tym samym zespołem przegrały 0:4 w turnieju eliminacyjnym. Dwie bramki zdobyła Maja Dawidowicz i jedną, z połowy boiska Zofia Warszewska. Później było już tylko gorzej. Przegrana z Dłutowem 1:2 sprawiła, że marzenia o wygraniu turnieju mocno się oddaliły. Po dwóch kolejkach każdy z czterech finalistów miał po trzy punkty. Ostatnie mecze decydowały o końcowej klasyfikacji i wyjeździe do Warszawy na finał krajowy. Gimnazjum Ostróda okazało się zbyt mocnym przeciwnikiem. Zasłużona wygrana 2:0 dała ostródziankom pierwsze miejsce w turnieju. Wydminianki musiały zadowolić się miejscem trzecim.

„Prawda jest taka, że sam udział w finale wojewódzkim był naszym sukcesem. Równie dobrze mogliśmy odpaść z turnieju już w pierwszej rundzie eliminacji. Tylko cztery z dziesięciu dziewcząt na co dzień trenują piłkę nożną. To trochę za mało, żeby liczyć się w rozgrywkach krajowych. Z tym składem trzecie miejsce w województwie powinno nas cieszyć. Dziękuję dziewczynom za zaangażowanie i poświęcony czas. Na turniej musieliśmy wyjechać o 4:45 rano. Proponuję, żeby kolejne finały rozgrywać bliżej centralnej części województwa.” – Bartłomiej Osior

Skład LUKS Dystans Wydminy: Zofia Warszewska, Zuzanna Zabielska, Magdalena Romanowska, Zuzanna Drozdowska, Maja Dawidowicz, Inga Januszkiewicz, Julia Jegor, Karolina Włodkowska, Julia Kordowska.