BiegamBoLubię Wydminy. Suwalska Ćwiartka z sukcesami!

„BiegamBoLubię Wydminy!” – te słowa nie schodziły z ust konferansjera Suwalskiej Ćwiartki. Bieg odbył się 14 czerwca w  stolicy byłego województwa suwalskiego. Atmosfera była gorąca, żar lał się z nieba, a biegacze z Wydmin wymieniali się miejscami na podium.

BiegamBoLubię Wydminy to coś więcej niż klub biegowy. To grupa darzących się ogromną sympatią ludzi, dumna ze swej prowincjonalnosci, ilości osób wspólnie biegających i oczywiście sportowych sukcesów. Swoją biegową energią zarażają nie tylko mieszkańców Wydmin. Jak twierdzą, najwięcej radości dają im wspólne wyjazdy na zawody, gdzie z dumą mogą reprezentować Wydminy – swoją małą, rozbieganą ojczyznę.

Pasmo suwalskich sukcesów wydmińskich biegaczy rozpoczęli uczestnicy Rodzinnego Kilometra. Drugie miejsce w tym biegu zajęli tato Marek Rolnik z synem Bartkiem. Na trzecim miejscu podium stanęli mama Ania Konopko z synem Marcelem. W Rodzinnym kilometrze wystartowali także Tomasz Konopko z młodszym synem Jasiem, Paweł Dziki z córką Michaliną oraz Marta Dziki z synem Filipem.

Największą niespodziankę w biegu Na Dobry Początek 4,2km sprawiły rozbiegane 13 latki z Wydmin. Magdalena Romanowska, Zuzanna Zabielska i Karolina Włodkowska zajęły odpowiednio 2,4 i 6 miejsce w kategorii kobiet! W tym samym biegu 14 letni Michał Rożenko był 9 wśród  mężczyzn. Paweł Malesa był 13, Paweł Dziki w swoim debiucie z czasem 21:58 zajął 32 miejsce, a kapitan wydmińskich biegaczy, sołtys Leszek Pałdyna uplasował się na miejscu 42. Paulina Żygieło ukończyła bieg na 68 miejscu.

Bieg główny Suwalska Ćwiartka 10,5km przyniósł biegaczom z Wydmin podium w kategoriach open, K-40, K-50 i M-60.

Bieg na 10,5km w kategorii kobiet z czasem 43:43 wygrała trenerka BiegamBoLubię Wydminy, Beata Pokrzywińska-Osior. Bartłomiej Osior zajął 3 miejsce wśród mężczyzn (czas 35:47). Dorota Grześkowicz wybiegała 2 miejsce w kategorii K-40. Jej imienniczka i treningowa partnerka Dorota Mika-Janowska zajęła 3 miejsce w kategorii K-50. 68 letni Tadeusz Chmielewski był 2 wśród panów z kategorii M-60. W biegu na 10,5km biegli także Anna Konopko, Tomasz Konopko, Waldemar Samborski, Sylwester Kowalski, Wiesław Krawczuk, Roman Kasiński, Paweł Grądzki.

Niewiele ponad trzy tygodnie zostały do II Półmaratonu Wydminy. 5 lipca ulicami Wydmin przebiegnie ok 300 osób z całej Polski. Swój przyjazd zapowiedziała także grupa biegaczy z Litwy. Trasa biegu wiedzie wokół pięknego Jeziora Wydmińskiego. II Półmaraton Wydminy to prawdziwa duma biegaczy z Wydmin.