Kolejny awans uczennic Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach do Półfinału Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce siatkowej „2”.

Dziewczęta z Wydmin zajmując II miejsce, wywalczyły sobie awans do Regionu III WM SZS w mini siatkówce. Za kilka tygodni nasze siatkarki spotkają się ze swoimi rówieśniczkami ze wschodniej części województwa warmińsko – mazurskiego.

Spore emocje towarzyszyły rozgrywkom młodych siatkarek. Wydmińskie uczennice, biorące udział  w mistrzostwach rejonu w mini piłce siatkowej „2” (roczników 2004 i młodsze) w Ełku (11.03.2015r.)  sprawiły dużą  niespodziankę zajmując II miejsce i tym samym awansując do mistrzostw regionu. Dziewczęta w grupie pokonały szkoły z Wilkowa  i Ełku (SP nr 6), które zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw województwa. Uległy jedynie dziewczętom ze szkoły podstawowej nr  4 w Ełku. Dla przypomnienia należy dodać że w turnieju „walentynkowym” w Giżycku 14.02.2015 r. dziewczyny z Wydmin zajęły I miejsce wygrywając właśnie w finale z SP nr 4 z Ełku.
Mecz o 1 miejsce był niezwykle zacięty; punkt za punkt, ale niestety dwie dobre zagrywki naszych przeciwniczek i obrona praktycznie każdej piłki pozwoliły dziewczętom wyjść na prowadzenie i pierwszy set zakończył się wygraną zespołu z Ełku. Drugi set także bardzo zacięty, ale mimo to mecz zakończył się przegraną 0:2. Kolejny rok treningów i zaangażowania uczennic, dały zamierzony rezultat. Pozwala to patrzeć z optymizmem na dalszy rozwój tej dyscypliny  w wydmińskiej szkole. Uczennice trenują pod okiem p. Eweliny Ostrowskiej  i  p. Jarosława Binika, nauczycieli wychowania fizycznego w ZSO w Wydminach.

Skład drużyny UKS Promień Wydminy: Daria Bachor, Aleksandra Dorbach, Dominika Pietryga, Gabriela Sosnowska.