WIOSENNE SPRZĄTANIE MAZUR

Pandemia opóźniła wielkie porządkowanie najbliższej okolicy przez mieszkańców Mazur w ramach Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia. W Wydminach oficjalna akcja poświęcona porządkowaniu brzegów Jeziora Wydmińskiego i Wyspy Wydmińskiej została przełożona na 15 maja.

W wielu mazurskich miejscowościach, mimo panującej pandemii, wolontariusze akcji #Dzień Ziemi uzbrojeni w rękawiczki, worki, maseczki ochronne, z zachowaniem odpowiedniego dystansu zabrali się za wielkie sprzątanie. Duża akcja odbyła się m. in. w gminie Kruklanki, sprzątali też mieszkańcy Osiedla Akacjowa w Gajewie. Mieszkańcy niektórych miejscowości gminy Wydminy zachowując zasady bezpieczeństwa posprzątali swoją okolicę.

Działania tego typu pokazują, że wśród nas ciągle są osoby którym zależy na pięknie czystych Mazur, co częściowo równoważy negatywne działania śmiecących, mających za nic niezwykłą naturę.

Gorąco zachęcamy do dbania o naszą planetę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Posprzątajmy najsze najbliższe otoczenie! Pomocy w organizacji odbioru odpadów udziela Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich (zapotrzebowanie należy zgłaszać mailowo – fundacja@jeziora.com.pl . Organizacja przekazuje wolontariuszom akcji #Dzień Ziemi rękawiczki i worki.

Dbajmy o naszą Planetę na co dzień, nie tylko od święta!

 

Przewiń do góry