Zakończyła się druga edycja ligi halowej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży R – GOL WYDMINY CUP 2015

 


Po trzech miesiącach zmagań, rozgrywki pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wydminy, zakończyły się 14 lutego 2015 roku wielkim finałem rozegranym w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Swoją dobrą dyspozycję potwierdzili zawodnicy LUKS ZSO Wydminy wygrywając w kategorii U – 12. Ich starsi koledzy z Polonii Środa zdominowali rozgrywki U – 15. Za swoją postawę w meczu o miejsce 3 w starszej grupie wyróżniono nagrodą „Fair Play” chłopców z ekipy wydmińskiej Legii.

 

Najwięcej emocji, towarzyszyło jednak nie tylko meczom finałowym w obu kategoriach wiekowych, ale również rozgrywkom najmłodszych uczestników z roczników 2007 – 2010. Ich mecze pokazowe rozgrywane na zakończenie ligi zgromadziły sporą rzeszę kibiców oraz rodziców, którzy mieli możliwość podziwiania najmłodszych adeptów akademii Sport z Kulturą działającej przy ZSO w Wydminach. Ta część finału zdominowana była przez ruch oraz ciągłą radość jaką dawać mogą dzieciom rozgrywki piłkarskie.

Kilka minut wcześniej odbywały się mecze o miejsca od piątego do pierwszego. W pierwszym meczu finałowym dwunastolatków, LUKS ZSO Wydminy pewnie pokonał Stomil Wydminy 4:0 natomiast ich starsi koledzy z zespołu Polonia Środa również w dość jednostronnym spotkaniu uporali się z ekipą Sparty Talki 6:1. Ale nie tylko wyniki sportowe tego dnia były najważniejsze. Sporym szacunkiem dla idei fair-play wykazali się młodzi sportowcy Legii, którzy wyrazili zgodę na udział w meczu o trzecie miejsce zawodnika „nieuprawnionego” z racji wieku do udziału w rozgrywkach. Zastępujący kontuzjowaną koleżankę zawodnik Sport Klasy, był głównym filarem ofensywy zespołu. Legioniści zapłacili wysoką cenę przegrywając mecz 2:3, ale za swoją postawę nagrodzeni zostali licznymi brawami podczas ceremonii wręczenia nagród.

Formuła rozgrywek oraz ich popularność, pozwoliły na skupienie wokół akcji wielu instytucji oraz firm prywatnych i mecenasów sportu, dzięki czemu udało się nagrodzić wszystkich 120 uczestników nagrodami w postaci sprzętu sportowego. Patronat nad imprezą objęła Gmina Wydminy pod przewodnictwem Wójta Radosława Króla. Również sponsor strategiczny imprezy, firma produkująca i rozprowadzająca sprzęt piłkarski R – Gol z Ostródy, sprawiła miłą niespodziankę wysyłająca na finałową rozgrywką przedstawiciela w osobie pana Jakuba Rosołowskiego. Ceremonie wręczenia nagród, uświetnili swoją obecnością również członkowie Gminnej Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych p. Leszek Pałdyna i Halina Dreszler. Nie mogło zabraknąć również przedstawiciela, gospodarza obiektu, który został bezpłatnie udostępniony na potrzeby akcji promującej aktywność ruchową dzieci i młodzieży. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach reprezentowała pani Monika Śmigielska – Wicedyrektor placówki. Słowa podziękowania należą się również pani Marzannie Czarnieckiej, za ufundowanie nagród oraz rodzicom i osobom skupionym wokół LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, głównego organizatora imprezy.

{gallery}sport/r_gol{/gallery}

Przewiń do góry